Допоміжне меню

korr
tyzhden-prava
qiFsB_croper_ru444

В Архівному відділі Валківської районної державної адміністрації відкрито виставку до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

22 червня 2018 року Архівним відділом Валківської районної державної адміністрації Харківської області у фойє будівлі райдержадміністрації відкрито виставку архівних документів «Ще довго пам’яттю болітиме війна» (до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні).
На виставці представлені архівні документи 1943-1946 років колгоспів та сільських рад Валківського району, серед яких:
– Інформація про збитки, завдані німецькими окупантами колгоспникам колгоспу ім. Чкалова с. Черемушна Черемушнянської сільської Ради депутатів трудящих Валківського району Харківської області. Документ складено у вересні-листопаді 1943 року. В зведеннях вказані: перелік і кількість членів родини, доля членів родини, зруйнована житлова площа та надвірні будівлі, худоба та птиця, які втрачені, розміри збитків.
– Відомості про громадян, вивезених до Німеччини під час Другої світової війни та які повернулись на батьківщину, по Заміській сільській Раді депутатів трудящих Валківського району Харківської області, складені у 1946 році.
– Відомості про кількість населення, примусово вивезеного нацистськими загарбниками до Німеччини під час Другої світової війни по Гонтово-Ярській сільській Раді депутатів трудящих Валківського району Харківської області, складені у 1945 році. Відомості складалися двічі на місяць. У них вказані: загальна кількість примусово вивезених, у т.ч. окремо чоловіків та жінок; загальна кількість тих, що повернулись; галузь працевлаштування після повернення; кількість тих, які добровільно евакуювались.
– Акт про збитки колгоспу «Червоний колос» с. Перекіп Перекіпської сільської Ради депутатів трудящих Валківського району Харківської області, завдані нацистськими загарбниками, складений у грудні 1943 року. У документі вказано, що колгосп припинив свою діяльність 20 вересня 1941 року. Був підданий артилерійському обстрілу 20 жовтня 1941 року, внаслідок чого були зруйновані споруди колгоспу, а вся худоба була евакуйована за Волгу. Фуражні фонди та весь посівний матеріал забрані окупантами. При звільненні села від загарбників 17 вересня 1943 року окупанти влаштували масовий підпал будівель колгоспу і колгоспників, а також був спалений хліб у копах і скиртах.

Залишити коментар

Оберіть мову

Архів новин

Лютий 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Січ    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Реєстрація

Зареєструватися
Besucherzahler russian ladies
счетчик посещений