Допоміжне меню

tyzhden-prava
qiFsB_croper_ru444

Обговорюємо зміни до Конституції України

05.01.2017Распечатать

З метою одержання зауважень та пропозицій від органів місцевого самоврядування, громадян та їх об’єднань, науковців та експертів Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України внесений на обговорення проект Закону України “Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)”.

Проект спрямований на реалізацію реформи місцевого самоврядування, Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, яка схвалена Кабінетом Міністрів України 1 квітня 2014р.

Основні зміни передбачають:

• Запровадження трьохрівневої системи адміністративно-територіального устрою України – область, район, громада з повсюдністю місцевого самоврядування;
• Передачу функцій виконавчої влади від місцевих адміністрацій виконавчим органам рад відповідного рівня;
• Розподіл повноважень між органами місцевого самоврядування за принципом субсидіарності і наділення саме громад максимально широким колом повноважень;
• Чітке забезпечення повноважень органів місцевого самоврядування необхідними фінансовими ресурсами, в тому числі через їх участь в загальнодержавних податках;
• Ліквідація державних адміністрацій і створення натомість державних представництв з тільки контрольно-наглядовими і координаційними, а не виконавчими функціями.

Проект змін до Конституції України (щодо децентралізації влади) та Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні

Порівняльна таблиця до проекту Закону України “Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)” додається.

Наказ Державної архівної служби України від 30.05.2014 № 65 “Про участь у виконанні Плану заходів з проведення обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади”.

Методичні рекомендації щодо роз`яснення положень законопроекту «Про внесення змін до Конституції України» в частині децентралізації державної влади та реформи місцевого самоврядування

Зауваження та пропозиції щодо порівняльної таблиці до проекту Закону України просимо надсилати на адресу:
61003, м. Харків, пр. Московський, 7, тел: (057)  715-73-15

е-mail: archive_kh@arch.gov.ua

29 серпня 2014 року Юридичним департаментом Харківської обласної державної адміністрації проведено семінар із працівниками структурних підрозділів облдержадміністрації на тему: «Конституційна реформа та європейська інтеграція України». У роботі семінару взяла участь начальник відділу організації та координації архівної справи Державного архіву Харківської області Гнезділо О.С.
На семінарі заступник начальника управління правової та організаційно-контрольної роботи Юридичного департаменту Харківської обласної державної адміністрації – начальник відділу правового забезпечення діяльності структурних підрозділів облдержадміністрації Зелінський І.Л. висвітлив питання щодо основних положень проекту Закону України про внесення змін до Конституції України (щодо повноважень органів державної влади та місцевого самоврядування), а також звернув особливу увагу на питанні децентралізації публічної влади в Україні та посилення конституційно-правового статусу місцевого самоврядування.
Крім того, головний спеціаліст-юрисконсульт відділу правового забезпечення діяльності структурних підрозділів облдержадміністрації управління правової та організаційно-контрольної роботи Юридичного департаменту Харківської обласної державної адміністрації Івах О.М. доповіла про основні положення Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.
За результатами обговорення вказаних вище питань заступник директора Юридичного департаменту Харківської обласної державної адміністрації – начальник управління правової та організаційно-контрольної роботи Барановська Т.М. підвела підсумки семінару, зазначив актуальность та важливість розгляду цих питань.

Матеріали до семінару з працівниками підрозділів Харківської обласної державної адміністрації

У приміщеннях Державного архіву Харківської області розміщені інформаційні стенди з порівняльним аналізом статей діючої Конституції України та статей проекту змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади.

Оберіть мову

Архів новин

Вересень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Реєстрація

Зареєструватися
Besucherzahler russian ladies
счетчик посещений