Державний архів Харківської області приймає запити від юридичних та фізичних осіб на виконання робіт зі створення цифрових копій документів генеалогічного характеру (мається на увазі документи, яким більше ніж 75 років), а також надає свої послуги по оцифруванню архівних документів для підприємств, установ та організацій.
Як відомо, оцифровка архівних документів є трудомісткою, важливою і тривалою частиною роботи, яка дає можливість сформувати основу для електронного архіву та здійснювати інші функції.
Перевага цифрової копії документу над мікроплівкою полягає у наступному:
– можливість оперативного доступу до інформації за допомогою інформаційно-пошукових систем;
– надійне збереження цифрового зображення документів (його термін становить більше 50 років);
– можливість багатократного копіювання документів без втрати якості їх зображення;
– високі темпи технології створення цифрових документів.
У своїй роботі по оцифруванню документів архів використовує спеціалізовану техніку.
2017 рік
Президент Литовської республіки Даля Грібаускайтє разом з головою Харківської обласної державної адміністрації Юлією Світличною відкрили у Харкові Дні Литви в Україні, які стартували в парку ім. Горького з 9 по 11 червня. Разом з керівництвом обласної державної адміністрації, структурними підрозділами ХОДА та громадськістю у святкуванні взяли участь заступник директора Державного архіву Євген Кущ та начальник відділу інформації та використання документів Державного архіву Марія Ельксніт.
18 травня 2017 року на базі НДІ мікрографії відбулася X Науково-технічна конференція НДІ мікрографії “Сучасний стан та проблемні питання страхового фонду документації, перспективи розвитку та взаємодії”. У роботі секції № 4 «Сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку архівної справи» взяли участь головний спеціаліст відділу організації та координації архівної справи, обліку та довідкового апарату Державного архіву Ольга Коптєва та архівіст I категорії того ж відділу Анжела Аляб’єва. Крім того, у роботі секції взяли участь представники НДІ мікрографії, Департаменту страхового фонду документації та інших організацій.
Метою науково-технічної конференції було визначення та обговорення проблем страхового фонду документації та архівної справи, перспектив розвитку та взаємодії у використанні сучасних інформаційних технологій, подальший розвиток і використання інформації бази страхового фонду документації для оцінювання та прийняття управлінських рішень в разі виникнення техногенної небезпеки або іншої надзвичайної ситуації.
2016 рік
19 травня 2016 року на базі НДІ мікрографії відбулася IX Науково-технічна конференція НДІ мікрографії “Сучасний стан та проблемні питання страхового фонду документації, перспективи розвитку та взаємодії”. У роботі секції № 4 «Сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку архівної справи» взяли участь начальник відділу організації та координації архівної справи Державного архіву Харківської області Ольга Гнезділо, яка виступила з доповіддю «З питання щодо визначення відповідальної установи за виконання функцій планування і координації формування, ведення та використання страхового фонду документації» та головний спеціаліст того ж відділу Ольга Коптєва, яка виступила з доповіддю «Робота с социальными сетями в Государственном архиве Харьковской области». Крім того, у роботі секції взяли участь представники НДІ мікрографії, Центрального державного науково-технічного архіву України, Національного університету цивільного захисту України, Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації та інші організації.
2013 рік
24 жовтня 2013 року у приміщенні Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка відбулася XVI Міжнародна науково-практична конференція «Короленківські читання 2013» на тему «Бібліотеки, музеї, архіви у медіа – просторі регіону», присвячена 110-річчю відділів бібліотекознавства і рукописів та автографів ХГБ (ХДНБ ім. В.Г. Короленка), з метою обговорення теоретичних і практичних аспектів діяльності бібліотеки, музею, архіву в сучасному медіа – просторі.
У конференції взяла участь головний спеціаліст відділу організації та координації архівної справи Державного архіву Харківської області Коптєва О.С., де виступила з доповіддю «Про роботу веб-сайту Державного архіву Харківської області».
30 травня 2013 року начальник відділу організації та координації архівної справи держархіву області Гнезділо О.С. та головний спеціаліст того ж відділу Панасенко Л.А. взяли участь у роботі міжнародної науково-технічної конференції «Сучасний стан та проблемні питання страхового фонду документації, перспективи розвитку та взаємодії», організаторами якої виступили Держаний департамент страхового фонду документації, Науково – дослідний, проектно-конструкторський та технологічний інститут мікрографії, та Національний університет цивільного захисту України.
Під час проведення конференції було обговорено низку важливих питань з проблем страхового фонду документації: про перспективи розвитку та взаємодії у використанні сучасних інформаційних технологій, подальший розвиток і використання інформаційної бази СФД для оцінювання техногенної безпеки і запобігання виникненню надзвичайних ситуацій тощо.
Співробітництво держархіву Харківської області з “Генеалогічним товариством штату Юта” (США)
Стан виконання Державним архівом Харківської області забов’язань за укладеними угодами про співробітництво з Товариством Юта, США (підписаний 15 листопада 2006 року) такий:
у 2007 році зроблено 141009 цифрових копій (276 справ);
у 2008 році зроблено 78435 цифрових копій (43 справи);
у 2009 році зроблено: 72089 цифрових копій (40 справ);
у 2010 році зроблено: 77863 цифрових копій (46 справ);
у 2011 році зроблено: 73227 цифрових копій (42 справи).
Паралельно при підготовці цифрових копій документів для іноземних партнерів створюється фонд користування на ці документи, який використовується дослідниками у читальному залі держархіву області шляхом перегляду цифрової копії документа на обладнаному комп’ютері.
2011 рік
У 2011 році вийшов з друку збірник архівних документів та матеріалів «Латыши на Харьковщине». Видання є результатом співпраці Державного архіву Харківської області, Центру краєзнавства Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна та Академічної бібліотеки Латвійського університету. Збірник містить документи і фотоматеріали середини XIX – 80-х років XX ст., які стосуються латишів, що волею долі опинилися на території Харківщини. Ці документи зберігаються у фондах Державного архіву Харківської області і переважна їх більшість публікується вперше.
На виконання доручення Директора Департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ України Волошина О.А. Державним архівом Харківської області надані архівні документи, пов’язані з українським визвольним рухом, політичними репресіями та голодоморами в Україні співробітникам студії “Лопеві Імаж” (Lopevi Images), Франція, тимчасово акредитованими при вищезазначеному Департаменті, для зйомки фільму.
Знімальна група студії працювала з документами держархіву області в його читальному залі 24 та 25 лютого 2011 року.
2010 рік
У 2010 році Держархів Харківської області не укладав міжнародних договорів про співробітництво з архівними установами та іншими організаціями іноземних держав.
Представники Держархіву Харківської області не відбували у службові відрядження, не проводили міжнародні зустрічі, переговори та не брали участі у міжнародних конференціях, семінарах та інших заходах у рамках міжнародного співробітництва.
2009 рік
Співробітництво держархіву Харківської області з Латвійською Академічною бібліотекою (Латвія)
У рамках дії угоди про співпрацю між Держархівом Харківської області та державною агенцією «Латвійська Академічна бібліотека», Латвія (2010 р. її назву змінено на Академічну бібліотеку Латвійського університету), підписаної 31 липня 2009 р., поточного року завершено підготовку збірника документів «Латиші на Харківщині» об’ємом 12 друкованих аркушів.
До збірника увійшло 56 архівних документів із фондів Держархіву Харківської області та 22 фотознімки у якості ілюстрацій, серед яких знімок архітектора Ю. Цауне, наданий в електронному вигляді працівникам держархіву області директором Академічної бібліотеки латвійського університету В. Коцере.
Видання є результатом співпраці Держархіву Харківської області, Центру краєзнавства Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна та Академічної бібліотеки Латвійського університету. Збірник містить документи і фотоматеріали середини ХІХ ст. та у 80-х років ХХ ст., які стосуються латишів, що волею долі опинилися на території Харківщини. Ці документи зберігаються у фондах Держархіву Харківської області і переважна їх більшість публікується вперше.