Допоміжне меню

tyzhden-prava
qiFsB_croper_ru444

“Національні операції” НКВС 1937-1938 років: каральна акція проти євреїв Харківщини

16.05.2019Распечатать

«Національні операції» НКВС (чистки серед національних груп населення), розпочаті у липні 1937 року, стали головним напрямком роботи Управління НКВС у Харківській області упродовж зими – весни 1938 року.
Відповідно до телеграми НКВС УРСР від 20 грудня 1937 року № 83921 було розгорнуто операцію щодо сіоністів, спрямовану проти єврейських активістів.
В ході операції з виявлення так званого антирадянського сіоністського підпілля на кінець березня 1938 року в Україні було заарештовано 831 людину, звинувачених у співпраці зі Всесвітнім сіоністським об’єднанням «Вельтфербанд», англійською та румунською розвідками.
Завдяки цинічним методам роботи органів держбезпеки у виявленні так званих «ворогів народу» у Харкові була «вскрыта и ликвидирована антисоветская шпионская сионистская организация».
Про долі деяких харківських євреїв, які стали жертвами цієї фальсифікації органів НКВС, дізнаємося з карних справ, що зберігаються у Державному архіві Харківської області.
На виставці документів «Національні операції НКВС 1937-1938 років: каральна акція проти євреїв Харківщини» представлено матеріали із карної справи репресованих за сфабрикованими обвинуваченнями у причетності до так званої сіоністської шпигунської організації Ферм-Шляпошнікова Н.М., Шур Л.Д., Шер Й.Г., Голуба І.С., Прудзяна А.О., Шафран А.Й., Ретнер О.П., Вейсбланд М.О, Гадасина Д.Я., Новосельського М.А., Гершкович Л.І., євреїв м. Харкова.
У ІІ блоці виставки представлено документи із карної справи репресованих за тими ж обвинуваченнями євреїв Хейфец Рувима Гершевича, Гуральник Ісака-Шлема Йосифовича та Волович Белли Осипівни.
ІІІ блок містить документи із карної справи репресованих за звинуваченням у причетності до «антирадянської підпільної сіоністської організації» євреїв Голованевського Мойсея Абрамовича та Томашевського Льва Єремійовича.

Перелік документів до виставки (файл форматі PDF – 124 Кб )

I. З карної справи репресованих Ферм-Шляпошнікова Н.М., Шур Л.Д., Шер Й.Г., Голуба І.С., Прудзяна А.О., Шафран А.Й., Ретнер О.П., Вейсбланд М.О, Гадасина Д.Я., Новосельського М.А., Гершкович Л.І. (усього 11 осіб), євреїв за національністю, звинувачених в участі у так званій контрреволюційній сіоністській шпигунській організації

II. З карної справи репресованих Хейфец Рувима Гершевича, Гуральник Ісака-Шлема Йосифовича та Волович Белли Осипівни, євреїв за національністю, звинувачених у причетності до так званої сіоністської, шпигунської організації

 

III. З карної справи репресованих за звинуваченням у причетності до «антирадянської підпільної сіоністської організації» Голованевського Мойсея Абрамовича та Томашевського Льва Єремійовича, євреїв за національністю

Оберіть мову

Архів новин

Липень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Реєстрація

Зареєструватися
Besucherzahler russian ladies
счетчик посещений