Допоміжне меню

tyzhden-prava
qiFsB_croper_ru444

“Національні операції” НКВС 1937-1938 років: каральна акція проти євреїв Харківщини

16.05.2019Распечатать

«Національні операції» НКВС (чистки серед національних груп населення), розпочаті у липні 1937 року, стали головним напрямком роботи Управління НКВС у Харківській області упродовж зими – весни 1938 року.
Відповідно до телеграми НКВС УРСР від 20 грудня 1937 року № 83921 було розгорнуто операцію щодо сіоністів, спрямовану проти єврейських активістів.
В ході операції з виявлення так званого антирадянського сіоністського підпілля на кінець березня 1938 року в Україні було заарештовано 831 людину, звинувачених у співпраці зі Всесвітнім сіоністським об’єднанням «Вельтфербанд», англійською та румунською розвідками.
Завдяки цинічним методам роботи органів держбезпеки у виявленні так званих «ворогів народу» у Харкові була «вскрыта и ликвидирована антисоветская шпионская сионистская организация».
Про долі деяких харківських євреїв, які стали жертвами цієї фальсифікації органів НКВС, дізнаємося з карних справ, що зберігаються у Державному архіві Харківської області.
На виставці документів «Національні операції НКВС 1937-1938 років: каральна акція проти євреїв Харківщини» представлено матеріали із карної справи репресованих за сфабрикованими обвинуваченнями у причетності до так званої сіоністської шпигунської організації Ферм-Шляпошнікова Н.М., Шур Л.Д., Шер Й.Г., Голуба І.С., Прудзяна А.О., Шафран А.Й., Ретнер О.П., Вейсбланд М.О, Гадасина Д.Я., Новосельського М.А., Гершкович Л.І., євреїв м. Харкова.
У ІІ блоці виставки представлено документи із карної справи репресованих за тими ж обвинуваченнями євреїв Хейфец Рувима Гершевича, Гуральник Ісака-Шлема Йосифовича та Волович Белли Осипівни.
ІІІ блок містить документи із карної справи репресованих за звинуваченням у причетності до «антирадянської підпільної сіоністської організації» євреїв Голованевського Мойсея Абрамовича та Томашевського Льва Єремійовича.

Перелік документів до виставки (файл форматі PDF – 124 Кб )

I. З карної справи репресованих Ферм-Шляпошнікова Н.М., Шур Л.Д., Шер Й.Г., Голуба І.С., Прудзяна А.О., Шафран А.Й., Ретнер О.П., Вейсбланд М.О, Гадасина Д.Я., Новосельського М.А., Гершкович Л.І. (усього 11 осіб), євреїв за національністю, звинувачених в участі у так званій контрреволюційній сіоністській шпигунській організації

II. З карної справи репресованих Хейфец Рувима Гершевича, Гуральник Ісака-Шлема Йосифовича та Волович Белли Осипівни, євреїв за національністю, звинувачених у причетності до так званої сіоністської, шпигунської організації

 

III. З карної справи репресованих за звинуваченням у причетності до «антирадянської підпільної сіоністської організації» Голованевського Мойсея Абрамовича та Томашевського Льва Єремійовича, євреїв за національністю

Оберіть мову

Архів новин

Червень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Тра    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Реєстрація

Зареєструватися
Besucherzahler russian ladies
счетчик посещений