Допоміжне меню

tyzhden-prava
qiFsB_croper_ru444

100 років системі архівних установ України

22.12.2017Распечатать

22 грудня 2017 року у приміщенні Державного архіву Харківської області відбулися урочисті заходи, присвячені Дню працівників архівних установ та 100-річчю від дня створення системи архівних установ України. З вітальним словом виступили заступник директора Державного архіву Харківської області Євген Олександрович Кущ .та начальник відділу організації та координації архівної справи, обліку та довідкового апарату Ольга Сергіївна Гнезділо. Також керівництво Державного архіву Харківської області оголосило подяку за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків Лідії Єгорівні Пантелєєвій, заступнику начальника відділу організації та координації архівної справи, обліку та довідкового апарату, та за сумлінне ставлення до своїх обов’язків, своєчасне якісне виконання поставлених перед ними завдань відповідальним за архів та ведення діловодства установ, підприємств та організацій Харківської області:  Тетяні Петрівні Малаховій , завідувачу архівом Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця, та Олені Василівні Овсієнко, начальнику відділу збереження та обробки документів Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут».   Тетяна Петрівна Малахова та  Олена Василівна Овсієнко привітали присутніх зі святом та подякували працівникам Державного архіву Харківської області за плідну співпрацю.

24 листопада 2017 року головний спеціаліст відділу інформації, використання документів та документального забезпечення Державного архіву Харківської області Олена Сафонова взяла участь у засіданні клубу “Краєзнавець”, що відбулося у Державній науковій бібліотеці ім. В.Г. Короленка. Головний спеціаліст виступила з доповіддю “З історії архівної справи на Харківщині (до 100-річчя від дня створення системи архівних установ в Україні)” та відповіла на актуальні питання щодо правил роботи архіву.

7 листопада 2017 року на веб-сайті архіву відкрилася on-line виставка документів і матеріалів «Видатний український історик та архівіст Д.І. Багалій (до 160-ти річчя від дня народження)».
Матеріали виставки містять інформацію про життя та діяльність українського історика, архівіста, громадського діяча, академіка АН УСРР Дмитра Івановича Багалія.
Виставка висвітлює, зокрема, такі напрямки діяльності Д.І. Багалія як написання та підготовка до видання «Истории г. Харькова за 250 лет его существования (с 1655 по 1905 год)», участь у підготовці ХІІ Археологічного з’їзду у м. Харкові та збір етнографічних матеріалів для майбутнього музею, організація археологічних та етнографічних експедицій у Харківській губернії та інше.
На виставці представлено документи із фондів Харківська міська управа (ф.-45), Харківська губернська земська управа (ф.-304), Канцелярія Харківського губернатора (ф.-3), Харківський університет (ф.-667), Харківський губернський виконавчий комітет рад робітничих, селянських і червоноармійських депутатів (ф.Р-203), Харківський окружний виконавчий комітет рад робітничих, селянських і червоноармійських депутатів (ф.Р-845), Харківський районний комітет професійної спілки робітників металістів «Металіст» (ф.-1010).

25 жовтня 2017 року у рамках святкування 100-річчя від дня створення системи архівних установ України працівниками Архівного відділу Харківської РДА було проведено профорієнтаційну екскурсію вихованцям гуртка «Секретар керівника» Комунального закладу Станції юних техніків № 3 Харківської міської ради. У ході екскурсії вихованці гуртка ознайомились з історією архівного відділу, основними напрямами його діяльності, складом документів, організацією зберігання архівних документів та оглянули виставку документів з фондів архіву. Учнівська молодь та керівник гуртка змогли не лише дізнатися багато нового, але й завдяки співробітникам архіву «доторкнутися до історії».

29 вересня 2017 року в Державному архіві Харківської області відбулося засідання круглого столу за темою: «Архівна справа на Харківщині: історія та сучасність» (до 100-річчя створення системи архівних установ в Україні).
У заході взяли участь представники архівних установ, освітніх закладів, культурних та наукових установ.
У рамках круглого столу було презентовано виставку архівних документів та друкованих видань “З історії архівної справи на Харківщині”, присвячену 100-річчю створення системи архівних установ в Україні.

29 вересня 2017 року у приміщенні Держаного архіву Харківської області по вул. Мироносицькій, 41 відкрилася виставка документів і матеріалів «З історії архівної справи на Харківщині. (До сторіччя системи архівних установ в Україні)».
Матеріали виставки висвітлюють основні етапи становлення та розбудови системи архівних установ на Харківщині.

29 вересня 2017 року у приміщенні архівного відділу Харківської районної державної адміністрації (вул. Євгена Котляра, 4) відкрито виставку архівних документів присвячених до 100-річчя від дня створення системи архівних установ України «Від витоку до сьогодення».
У вересні 2017 – квітні 2018 року виповнюється 100 років з часу створення системи архівних установ України.
Протягом століття змінювалися назви архівів, структура, їх підпорядкованість, але функція збереження документальних пам’яток завжди залишалася незмінною.
В експозиції представлені документи, які висвітлюють процес створення архівних установ в Україні, взаємодію районного архіву з обласним архівом.
У виставці використано документи архівних фондів Центрального державного історичного архіву України, Центрального державного архіву громадських об’єднань України, Державного архіву Харківської області, Архівного відділу Харківської районної державної, місцевих газет та фотокартки працівників відділу.

21 вересня 2017 року начальник відділу організації та координації архівної справи, обліку та довідкового апарату Ольга Гнезділо та начальник відділу інформації, використання та документального забезпечення Державного архіву Харківської області Марія Ельксніт на запрошення Центрального державного науково-технічного архіву України (ЦДНТА України) взяли участь у комплексному науково-святковому івенті на тему «Архівна справа сьогодні: з вічності у майбуття», приуроченому до відзначення 100-річчя створення системи архівних установ України. Серед іншого, обговорювалося питання про відновлення роботи спілки архівістів у Харківській області.
У святкових заходах також взяли участь представники вищих навчальних заходів та громадських організацій.

13 вересня 2017 року в приміщенні Архівного відділу Чугуївської районної державної адміністрації розміщено виставку «Районний архів: як це було …» (до 100-річчя створення системи архівних установ України).
Архівний відділ Чугуївської районної державної адміністрації підготував добірку документів, що охоплюють 1934-1984 роки, та висвітлюють документи про взаємодію районного архіву з Харківським обласним Архівним управлінням, його діяльність після визволення населених пунктів від нацистських загарбників, початок надходжень документів та інше.
На виставці представлені документи з фонду Державного архіву Харківської області.

 

Оберіть мову

Архів новин

Червень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Реєстрація

Зареєструватися
Besucherzahler russian ladies
счетчик посещений